Maasoojuspump Thermia Calibra Eco

UUS 2021 Maasoojuspump

Thermia Calibra Eco

Thermia Calibra Eco on inverteriga maasoojuspump võimsusega 2–16 kW. Seetõttu sobib Calibra Eco ideaalselt uutesse energiatõhusatesse majadesse ja samuti olemasolevatesse renoveeritavatesse hoonetesse.

Thermia Calibra Eco valikuga teete kõige vastutustundlikuma otsuse järgmise põlvkonna heaks, tagades samal ajal tõhusalt ka praeguse põlvkonna mugavuse.

Kategooriad: ,

Kirjeldus

 • Väikseima GWPga soojuspump maailmas
 • Keskkonnahoidlik tehnoloogia – külmaaine R452B
 • Parimad kütmistulemused (SCOP 5,96)
 • Rohkelt sooja tarbevett (260 liitrit)
 • Ülimadal müratase (29–48 dB(A))
 • Invertertehnoloogia kohaneb automaatselt ja täpselt reaalajas vajadustega
 • Mitmekülgne – uutesse või renoveeritud hoonetesse
 • Veebi teel juhtimine – reguleerige soojuspumpa kõikjal, kus te ka ei viibiks
 • Parim Skandinaavia disain ja funktsionaalsus

A+++ energiaklass, kui soojuspump on integreeritud süsteemi osa.

A++ energiaklass, kui soojuspump on ainus soojusallikas.

Suvel jahe, talvel soe

Thermia Calibra Eco kogub maa alt soojust ja tõstab selle temperatuuri. Soojus kantakse üle kodu energiajaotussüsteemi, milleks on tavaliselt radiaatorid, vesipõrandaküte või ventilaatoriga soojusvaheti.

Valikulise mooduli abil saab suvel selle protsessi ümber pöörata, lisades passiivse jahutuse, mis kogub majast soojust ja kannab selle pinnasesse. Maa-aluses torustikus ringlevat külma soolvett kasutatakse, et teie kodu loomulikul teel jahutada. Jahutust saab korraldada põrandaaluste küttesüsteemide või ventilaatoriga soojusvaheti abil

Keskkonnahoidliku tehnoloogiaga järgmise põlvkonna maasoojuspump

 • Järgmise põlvkonna külmaaine (R452B)

Calibra Eco on esimene turustatav maasoojuspump, milles kasutatakse kliimasäästlikumat külmaainet R452B. Tänu oma ainulaadsele ehitusele vajab Calibra Eco vähem külmaainet kui teised soojuspumbad.

 • Rohelisem, parem, kõrgem – säästev aasta ringi

Calibra Eco nutikas tehnoloogia on sama nagu Calibras ning sellel on ka kõik samad võimalused ja isegi veidi kõrgem jõudlustase. Calibra Eco väga kõrge SCOP-väärtus hoiab energiakulu aasta läbi minimaalsel tasemel.

 • Invertertehnoloogia kohaneb reaalajas nõudlusega

Invertertehnoloogial põhinev Calibra Eco on suurepärane valik energiatõhusate uute hoonete ehitamisel ja võimaldab rahuldada ka lisanduvaid energiavajadusi, nagu basseini ja maja edaspidiste laienduste kütmist. See sobib ideaalselt ka renoveerimiseks.

 • Rohkelt sooja vett

Calibra Eco toodab sooja vett kiiremini ja kõrgemal temperatuuril, kui seda võimaldavad tavapärased süsteemid. Calibra Ecos kasutatakse TWS-tehnikat ja mitmeid teisi tehnilisi uuendusi, mis annavad oma suurusklassi kohta eriti mugavalt sooja vett.

 • Thermia Online

Sisseehitatud vahendi Thermia Online abil saate oma soojuspumpa arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni abil kaugjälgida alati ja kõikjal, kus on veebiühendus.

Sobib igasse kodusse

Thermia Calibra Eco sobib ideaalselt uutesse energiatõhusatesse kodudesse ja samuti renoveeritavatesse majadesse. Tõeline kõik-ühes-lahendus, mis toimib nii põrandakütte kui ka radiaatorite kaudu. Lisaks võimaldab see ka valikulist jahutamist või basseini soojendamist.

Sisekliima täielikult kontrolli all

Thermia Calibra Eco pakub mugavat sisekliimat aasta ringi. Pealegi on alati rohkelt sooja vett duši võtmiseks. Süsteemi juhtimisalgoritm tagab vähimate võimalike kuludega soovitud sisetemperatuuri hoidmise mis tahes konkreetsel ajal. Valikuliselt on saadaval ka nutika kodu haldussüsteemi Smart Home ja aruka elektrivarustuse Smart Grid Ready tehnoloogia.

Ülivaikne ehitus

Thermia Calibra Eco mehaaniline ehitus põhineb 50-aastasel uuendustegevusel maasoojuspumpade alal, mis teeb sellest turustatavatest kõige vaiksema soojuspumba. Töö ajal on selle müratase vaid 29 dB, mis on vaiksem kui sosin. Koos selle elegantse ja funktsionaalse Skandinaavia kujundusega tähendab see, et Thermia Calibra Eco saab paigutada kodus mis tahes kohta.

Rohkem sooja vett

Kraanivee kihistamise sisseehitatud süsteem on Thermia tehnoloogia, mis tagab äärmiselt kiiresti sooja tarbevee tootmise. See annab 15% rohkem sooja vett märgatavalt kiiremini ja kõrgemal temperatuuril kui tavapärased alternatiivid. See tähendab suuremat kogust sooja vett, mida saab kiiremini ja tunduvalt väiksemate kuludega.

Unikaalsed tooteomadused

Tipptasemel jõudlus aasta ringi

Thermia Calibra Eco on invertertehnoloogiaga maasoojuspump, mis pakub kõrgemal tasemel jõudlust tänu selle ainulaadsetele tehnilistele lahendustele. Muljet avaldava hooajalise küttejõudlusega (SCOP) 5,96 (põrandaküte temperatuuril 35 °C kooskõlas standardiga EN14825) Calibra Eco võimaldab teil vähendada energiakulu koguni kuni 80%.

SCOP on näitaja, mis kirjeldab soojuspumba töötamist aasta ringi, st nii soojal kui ka külmal aastaajal. See näitab toodetud ja tarbitud energiahulga suhet. Mida suurem see tegur on, seda parema süsteemiga on tegemist.

Oleme keskkonnahoidlikumad – madal GWP

Thermia on võtnud endale eesmärgiks võimaldada tervislikumat eluviisi ja vähendada meie ökoloogilist jalajälge. Seepärast ongi Calibra Eco esimene turustatav maasoojuspump kliimasäästlikuma külmaainega R452B ja madalaima GWP*-väärtusega – 628. Lisaks vajab see tänu oma ainulaadsele ehitusele vähem külmaainet kui muud soojuspumbad, mistõttu on sellel väga madal CO2 ekvivalent.

Külmaaine R452B on uuenduslik igas mõttes. See on suurepärane soojusülekandevahend, mis annab veel suurema energiatõhususe ja kulutasuvuse.

* GWP on Global Warming Potential ehk globaalset soojenemist põhjustav potentsiaal, mis on tänapäeval kõige täpsem näitaja keskkonnamõju taseme hindamisel.

Paindlikkus

Calibra Eco on saadaval kolme väljundvõimsusega: Calibra Eco 8 (2–8 kW), Calibra Eco 12 (3–12 kW) ja Calibra Eco 16 (4–16 kW) kolmefaasiliste (400 V) versioonidena. Calibra Ecol on sisseehitatud 184-liitrine soojaveepaak.

Calibra Eco Duo on ilma sisseehitatud soojaveepaagita versioon, mis on ette nähtud töötama eraldi soojaveepaagiga, mis võib olla MBH Calibra 200 või MBH Calibra 300 või mis tahes muu sarnane toode. Tänu tarvikute laiale valikule suudab Calibra Eco pakkuda ka jahutust ja basseini kütmist ning võib töötada koos päikesepaneelide või lisakütteseadmetega.

Rohkem sooja vett, kiiremini

Soojaveeboiler on varustatud meie TWS (Tap Water Stratification – kraanivee kihistamise) tehnoloogiaga, mis tähendab, et sooja vett valmistatakse kiiremini ja kõrgemal temperatuuril kui traditsioonilise tehnoloogia puhul. Kuna soe vesi lahjendatakse kraanivee temperatuurile, on kasutatava sooja vee maht tänu kõrgemale temperatuurile palju suurem.

Tänu inverterile ja TWS-tehnoloogiale on Calibra Eco oma sektoris kõige kiirem ja kulutasuvam sooja vee tootja – 260 liitrit sooja tarbevett temperatuuril 40 °C.

Madal müratase

Uuendusliku mehaanilise ehitusega Calibra Eco on turustatavatest üks vaiksemaid soojuspumpi. Mudeli Calibra Eco 12 helivõimsustase on olenevalt kompressori kiirusest vahemikus 29 dB(A) kuni 44 dB(A) (kooskõlas standarditega EN12102 ja EN ISO 3741).

Calibra Eco 12 on üks vaiksematest müügilolevatest soojuspumpadest.

Invertertehnoloogia

Invertertehnoloogia reguleerib soojuspumba võimsust pidevalt hetkenõudluse järgi, mis tähendab, et soojuspump suudab toota 100% teie energiavajadusest. See tähendab omakorda, et kasutajal ei ole vaja maksta lisakütte eest.

Uus arukas juhtimissüsteem

Juhtseade koordineerib ja juhib küttesüsteemi. Thermia soojuspumbad töötavad suure täpsusega, et tagada teie kodus parim võimalik sisekliima võimalikult väikeste kuludega. Meie juhtseadet on väga lihtne kasutada.

Süsteem kasutab algoritmi, mis tagab madalaimad võimalikud kasutuskulud, hoides soovitud ruumitemperatuuri.

Uued funktsioonid:

 • värviline puuteekraan ja intuitiivne menüü
 • täielik ülevaade temperatuuridest ja kõveratest
 • Süsteemiuuendused USB-pesa kaudu
 • nutika maja liides hoone juhtimissüsteemiga (BMS-süsteemiga)

Puuteekraaniga juhtseade

Invertersoojuspumba uus juhtseade paistab silma oma värvilise puuteekraani ja kasutusmugavate ikoonide poolest, mida on lihtne mõista

Optimum-tehnoloogia

Optimum-tehnoloogia on tehnoloogia, mis jälgib pidevalt teie süsteemi ja reguleerib selle põhjal pumba jõudlust. Reguleeritava kiirusega A-klassi pumbad tagavad, et pumba igapäevase töötamise saab alati seada kasutaja nõuete ja tingimuste kohaseks. See tähendab, et võite olla kindel, et pump töötab alati maksimaalse efektiivsusega.

Küte

Kõige tavalisemad Euroopa küttesüsteemid on veepõhised, st vesi transpordib soojusenergia radiaatoritesse või vesipõrandaküttesüsteemidesse. Veepõhise jaotussüsteemi väljundtemperatuur on põrandakütte puhul tavaliselt 30–35 °C ja radiaatorite puhul 45–55 °C. Thermia soojuspumbad pakuvad väikese süsinikuheitega alternatiivi moodsate hoonete traditsioonilistele kateldele, olenemata sellest, kas tegemist on uusehitise või remondiobjektiga ja milline on küttesüsteemis nõutav temperatuur.

Jahutus suvel

Soojuspump tagab talvel kütmise, kuid suvel saab protsessi lihtsasti ümber pöörata. Soojuspump kogub majast soojust ja juhib selle pinnasesse puuritud puurauku, tagades jahutuse. See on tavalise õhukonditsioneeriga võrreldes kulusäästlikum. Lisatarvikuga Thermia Calibra Eco võib suvel tagada ka maja efektiivse jahutuse.

Basseini kütmine

Thermia Calibra Eco saab lihtsasti täiendada nii, et see saaks kütta aasta ringi teie basseini. Nii saate basseini nautida aasta ringi ja vähendada oluliselt selle kütmise kulusid.

Thermia Online – sisseehitatud funktsioon

Rakendusprogrammi Thermia Online abil saab kontrollida küttesüsteemi nõuetekohast töötamist, vähendada puhkusel viibimise ajaks maja ruumitemperatuuri või saada sõnumeid, kui peaks ilmnema midagi ootamatut. Meie veebipõhine süsteem annab paigaldajate käsutusse kõikehõlmavad diagnostilised andmed, võimaldab neil kiiresti reageerida teavitustele või vaadata reaalajas andmeid süsteemi töötamise kohta.

Sisseehitatud onlainfunktsioon on aruka juhtimissüsteemi osa. Rakendusprogramm Thermia Online on saadaval nii Androidi kui iPhone’i jaoks.

Skandinaavia disaini ja vastupidavuse olemus

Thermia soojuspumbad on konstrueeritud, katsetatud ja valmistatud Euroopa kõige karmimates kliimatingimustes. Rootsi talved võivad olla ekstreemsed. Veebruar on tavaliselt kõige külmem kuu, kus temperatuur võib Põhja-Rootsis langeda nii madalale kui –30 °C või veelgi madalamale ning kus maju tuleb kütta septembrist maini. Thermia Calibra Eco põhineb soojuspumpade väljatöötamise ja müügi 40-aastasel kogemusel. Tänapäeval on see Thermia tootevalikus uusim elamute kütmiseks ettenähtud maasoojuspump.

Maasoojuspump Thermia Calibra Eco tehnilised parameetrid

Mudeli nimetusThermia Calibra 7Thermia Calibra Duo 7Thermia Calibra 12Thermia Calibra Duo 12
Küttevõimsus Min./Nom./Max.1,5-7 kW1,5-7 kW3-12 kW3-12 kW
Passiivse jahutuse võimalusjahjahjahjah
Lisaküttekeha võimsus2/4/6 kW2/4/6 kW3/6/9 kW3/6/9 kW
Kaitseautomaat lisaküttekeha lubamisel16 A16 A25 A25 A
Garantii2 aastat2 aastat2 aastat2 aastat
Tarbimisvõimsus (EN14511 k.a tsirkulatsioonipumbad)0,5~1,6 kW0,5~1,6 kW0,7~2,7 kW0,7~2,7 kW
Eestikeelne menüüjahjahjahjah
Veeboileri maht180 lpuudub180 lpuudub
Elektrikaitse16 A16 A25 A25 A
SCOP (sesoonne soojustegur, külm kliima)5,775,775,85,8
Toitepinge400 V400 V400 V400 V
Energiaklass küte (külm kliima)A+++A+++A+++A+++
Müratase siseseade29-43 dB (A)31-45 dB (A)39-46 dB (A)30-48 dB (A)
Interneti kaudu juhtimine ja monitoorimineSisseehitatud (palju funktsioone)Sisseehitatud (palju funktsioone)Sisseehitatud (palju funktsioone)Sisseehitatud (palju funktsioone)
Siseosa mõõtmed (laius x kõrgus x sügavus)598x1863x703 mm598x1450x703 mm598x1863x703 mm598x1450x703 mm
Siseseadme kaal156 kg (tühi)104 kg162 kg (tühi)127 kg

Küsi pakkumist