UUS 2022 Õhk-vesisoojuspump Thermia Athena

Thermia Athena on uus liider meie õhksoojuspumpade tõhusas tootevalikus. See on piisavalt võimas mugava sisekliima tagamiseks ükskõik millises ühepereelamus ja selle saab konfigureerida sobivaks koguni kortermajale. Athena on lihtsalt paigaldatav ja probleemivabalt kasutatav kütmiseks, jahutamiseks ja sooja tarbevee tootmiseks. Thermia Athena tagab vaikselt ja efektiivselt mugava sisekliima – mitte liiga külma ega liiga sooja – ja piisavalt sooja tarbevett igal ajal aasta läbi. Athena töötab efektiivselt veel koguni -20 °C juures.

 • Vähenda oma energiatarvet kuni 75% võrra!
 • Ülim suutlikkus kütmisel (SCOP 4,87)
 • EVI tehnoloogiaga invertersoojuspump
 • Talitluseks veel koguni -20 °C juures
 • Piisavalt sooja tarbevett (417 l)
 • Jahutamisvõime standardvarustuses
 • Ülimadal müratase (32 dB(A))
 • Kolm erinevat siseseadet paindlikkuse tagamiseks
 • Vajaduspõhine sulatamine
 • Thermia Online soojuspumba kõikjalt juhtimiseks
 • Parim Skandinaavia disain ja funktsionaalsus
Kategooriad: ,

Kirjeldus

Säästlik ja jätkusuutlik energia sinu kodu jaoks

Thermia Athena on inverteriga käitatav õhksoojuspump, mis suudab tagada mugava sisekliima kõikjal Euroopas, varustades sind järjepidevalt ja kindlalt kütte, jahutuse ja sooja tarbeveega.
See on roheline lahendus, mis hoiab ära ülemäärase energiatarbe ja kindlustab sinu kodule rohelise jalajälje paljude aastate jooksul.

Thermia Athena sobib tänu oma diskreetsele skandinaavialikule disainile igasse kaasaegsesse majja, seda on lihtne paigaldada – nii välis- kui siseseadet – ja see teenib sind probleemivabalt palju aastaid.

Thermia Athena on parim mudel meie õhksoojuspumpade mitmekülgses tooteperes, disainitud ja konstrueeritud toetudes aastakümnete pikkustele positiivsetele kogemustele Thermia soojuspumpadega.

Thermia Athena on neile, kes otsivad kvaliteedi ja mugavuse parimat võimalikku kombinatsiooni

Thermia õhk-vesisoojuspumbad sobivad ideaalselt tagama, et kodus on alati soe ja hubane ja et kogu perele on küllalt sooja tarbevett aasta läbi
madalate kuludega ja seda kõike ka krõbeda külma korral.

Athena on suurepärane valik uusehitistesse ja sellega saab rahuldada ka täiendavaid energiavajadusi, nagu basseinivee soojendamine. See sobib ideaalselt kasutamiseks ka renoveerimisprojektide puhul, kuna need uued mudelid suudavad rahuldada suurt energiavajadust.

Õhust võetud

Õhksoojuspumba tööpõhimõte on lihtne: see kannab ümbritseva keskkonna õhust pärit energia üle sinu küttesüsteemis ringlevale veele jahutamisprotsessi kaudu. See võtab lihtsalt õhku talletunud energia ja võimaldab seda siis kasutada kütmiseks, jahutamiseks ja sooja tarbevee tootmiseks. Nii tagab loodus sulle ideaalse sisekliima säästlikult ja peaaegu olematu negatiivse keskkonnamõjuga.

Et mugavus kestaks

Thermia Athena on inverteriga käitatav soojuspump, mis on varustatud tõhustatud aurusisestuse (ingl k Enhanced Vapor Injection ehk EVI) tehnoloogiaga. Integreeritud inverterifunktsioon tasandab ilmaolude kõikumist ja hooajalist muutumist. EVI tagab tõhususe koguni äärmusliku ilma korral. See tähendab, et Athena töötab efektiivselt edasi veel koguni -20 °C juures.

Rohkem sooja vett kiiremini

Thermia Athenal on kraanivee kihistamise tehnoloogiaga (ingl k Tap Water Stratification ehk TWS) varustatud 300-liitrine sooja tarbevee paak. TWS on Thermia poolt välja töötatud ja patenditud tehnoloogia, mis tagab 15% võrra rohkem sooja tarbevett märkimisväärselt kiiremini ja kõrgemal temperatuuril kui traditsioonilised alternatiivid. See vähendab ka sooja tarbevee tootmise kulu ja parandab soojuspumba hooajalist jõudlust.

Talvel soe

Thermia Athena kontsentreerib õhust ammutatud vähest soojust temperatuuri tõstmiseks. See soojus kantakse siis üle hoone energiajaotussüsteemi, milleks kasutatakse tavaliselt radiaatoreid, vesipõrandakütet või puhurkonvektoreid, ja seda soojust kasutatakse ka sooja tarbevee tootmiseks.

Kohandatud lahendused

Thermia Athena sobib ideaalselt kasutamiseks mitut erinevat tüüpi küttesüsteemidega, nagu põrandaküte, radiaatorid ja puhurkonvektorid. Valikusse kuuluvad neli erinevat siseseadet tagavad vajaliku paindlikkuse vastavuse tagamisel erinevatele energiavajadustele ning sobivad ühtviisi hästi kasutamiseks nii uusehitises kui renoveeritavas majas. Sobiva siseseadme valik oleneb küttesüsteemi paigaldisest tagamaks, et sa ei maksa kunagi rohkem kui vaid selle eest, mida tegelikult vajad.

Thermia Online

Rakendusprogrammi Thermia Online abil saab kontrollida küttesüsteemi nõuetekohast töötamist, vähendada puhkusel viibimise ajaks maja ruumitemperatuuri või saada sõnumeid, kui peaks ilmnema midagi ootamatut.

Meie veebipõhine süsteem annab paigaldajate käsutusse kõikehõlmavad diagnostilised andmed, võimaldab neil kiiresti reageerida teavitustele või vaadata reaalajas andmeid süsteemi töötamise kohta. Rakendusprogramm Thermia Online on saadaval nii Androidi kui ka iPhone’i jaoks.

Tooteomadused

Ülim suutlikkus aasta läbi

Thermia Athena on ideaalne õhksoojuspump neile inimestele, kes otsivad kvaliteedi ja mugavuse parimat võimalikku kombinatsiooni. Thermia Athena tagab oma muljetavaldava hooajalise jõudluskoefitsiendiga (mudelil Athena 14 HC on SCOP 4,87 vastavalt standardile EN14511 A7/W35 juures) maksimaalse energiasäästu ja talitluse veel koguni -20 °C juures.

SCOP on näitaja, mis kirjeldab soojuspumba töötamist aasta ringi, st nii soojal kui ka külmal aastaajal. See näitab toodetud ja tarbitud energiahulga suhet. Mida suurem see tegur on, seda parema süsteemiga on tegemist.

Märkimisväärne disain koos esmaklassilise puutejuhtimisega

Athenal on uus esmaklassilise kvaliteediga värviline täisklaasist puuteekraan. Lisaks suurepärasele disainile tagab see ka parema vaatenurga ja suurema kontrasti. Athena soojuspumba juhtseade uhkustab värvilise puuteekraani ja lihtsalt mõistetavate kasutajasõbralike ikoonidega.

Athena siseseadmel on hõbehall esipaneel ja tumedamad hallid küljed. Siseseadme peal on kate, mis muudab paigaldise kaunimaks, kuna võimaldab torusid peita.

EVI tehnoloogia – energiavõimendi

Thermia Athena on tõhustatud aurusisestuse (ingl k Enhanced Vapor Injection ehk EVI) tehnoloogiaga varustatud inverteriga käitatav soojuspump. EVI tehnoloogia toimib nagu turboülelaadur autos. Integreeritud inverterifunktsioon tasandab ilmaolude kõikumist ja EVI tehnoloogia tagab võimsuse ja tõhususe. Thermia Athena töötab efektiivselt veel koguni -20 °C juures ja suudab tagada 60 °C kütte -15 °C välistemperatuuri juures.

Athena on stabiilne ja töökindel õhksoojuspump, mis suudab tagada 60 °C kütte -15 °C välistemperatuuri juures ja töötab efektiivselt veel koguni -20 °C juures.

EVI tehnoloogia suurendab väga külma ilma korral võimsust, tagades traditsioonilisest tehnoloogiast suurema tõhususe ja kuumema vee.

Invertertehnoloogia

Thermia Athena on invertertehnoloogiaga õhksoojuspump. Inverteri abil juhitav kompressor reguleerib pidevalt soojuspumba soojuskoormust olenevalt hetke küttenõudlusest. Kasutate alati täpselt nii palju energiat kui vaja, mis vähendab veelgi energiaarveid.

Paindlikkus

Thermia Athena on saadaval kahes suuruses väljundiga: Athena 14 (7,8–14 kW) ja Athena 18 (7,8–17,52 kW) kolmefaasilisena (400 V).

Thermia Athena koosneb kahest osast: soojuspumbast endast, mis paigaldatakse välja, ja siseseadmest. Siseseade on saadaval kolmes versioonis: Total 300L, Total EQ ja Total Compact, igaüks erinevate funktsioonidega. Sobiva siseseadme valik oleneb küttesüsteemi paigaldusest tagamaks, et sul pole kunagi vaja maksta rohkem kui vaid selle eest, mida tõepoolest vajad.

Thermia Athenaga saab tänu suurele tarvikute valikule soojendada ka basseinivett ning seda saab kasutada kombineeritult päikesepaneelide ja täiendavate soojusallikatega.

Jahutamine standardvarustuses

Soojuspump tagab talvel kütte ja suvel saab selle protsessi lihtsalt ümber pöörata. Jahutamisrežiimis töötav soojuspump kogub majast soojust ja eemaldab selle ruumide jahutamiseks jahutusprotsessi ja kompressori abil (sama tehnoloogia, mis on kasutusel sinu külmikus). Thermia Athena suudab nii suvel sinu kodu ka tõhusalt jahutada.
Mudelitel Athena 14 HC ja Athena 18 HC kuulub jahutamisfunktsioon standardvarustusse.

Rohkem sooja tarbevett kiiremini

Rohkem sooja tarbevett kiiremini. Sooja tarbevee paak on varustatud meie kraanivee kihistamise tehnoloogiaga (ingl k Tap Water Stratification ehk TWS), mis võimaldab traditsioonilise tehnoloogiaga võrreldes toota sooja tarbevett kiiremini ja kõrgemal temperatuuril. Kuna soe tarbevesi viiakse kraanivee temperatuurile, siis on kasutatava sooja tarbevee kogus arvestatavalt suurem tänu kõrgele algsele temperatuurile.

Athenal on neli sooja tarbevee tootmise režiimi: madal, ökonoomne, normaalne ja mugavusrežiim.

Madaltarbe režiimi tuleks kasutada peamiselt siis, kui oled kodust ära. Mõõduka sooja tarbevee vajadusega majapidamises tuleks väikseima võimaliku energiatarbe prioriteediks seadmiseks kasutada ökonoomset režiimi. Normaalne režiim sobib keskmise suurusega perele, kuna see on optimeeritud tagama suurepärast mugavuse ja säästlikkuse vahelist tasakaalu, kindlustades samas ikka, et kasutada on suures koguses sooja tarbevett. Mugavusrežiim tagab kõrgema sooja tarbevee temperatuuri ja maksimaalse koguse.

Valitud režiimist olenemata saad olla alati kindel, et rahuldad oma vajadusi kõige keskkonnasõbralikumal võimalikul viisil.

Invertertehnoloogia, EVI ja TWS muudavad Athena koos Total 300L siseseadmega kõige kiiremaks ja kulutõhusamaks sooja tarbevee tootjaks oma segmendis, tagades sulle muljetavaldava 417-liitrise koguse sooja tarbevett 40 °C juures.

Täiustatud juhtsüsteem

Juhtseade koordineerib ja kontrollib küttesüsteemi. Thermia soojuspumbad töötavad täieliku täpsusega, et tagada sulle kodus parim võimalik sisekliima madalaima võimaliku kuluga. Athena juhtseadet on väga lihtne kasutada tänu kasutajasõbralikele diagrammidele ja ikoonidele.

Athena uhkustab otse tehasest tulles rohkemate standardvarustusse kuuluvate funktsioonidega kui ükski teine mudel Thermia tootevalikus:
● Värviline puuteekraan ja intuitiivne menüü
● Toatemperatuuri andur
● Täielik ülevaade temperatuuridest ja kõveratest
● Kaks kütte-/jahutusahelat
● Smart Home – nutika kodu liides hooneautomaatikaga (ingl Building Management System ehk BMS)
● Smart Grid – nutikas liides elektrivõrguga
● Isehäälestuv tarkvaravärskendus USB-pesa kaudu

Thermia Athena suudab tagada sulle kütte, jahutuse ja basseinivee soojendamise ja töötada kombineeritult päikesepaneelide ja täiendavate soojusallikatega.

Ülimadal müratase

Mürasummutav konstruktsioon muudab Athena üheks kõige vaiksemaks soojuspumbaks turul. Õhksoojuspumpadel põhjustavad müra teket nii töötav kompressor kui ventilaator. Athena müratase varieerub talitlusel vahemikus 28 dB(A) kuni 48 dB(A) kompressori ja ventilaatori töökiirusest olenevalt (vastavalt standardile EN12102).

Thermia Athena on oma 32 dB(A) müratasemega 5 meetri kaugusel üks kõige vaiksematest soojuspumpadest turul.

Välisseadme saab tänu selle suurepärasele akustilisele suutlikkusele paigaldada kõige mugavamasse kohta ilma, et peaksid näiteks muretsema, et selle töömüra naabreid häirib.

Optimum tehnoloogia

Optimum-tehnoloogia on tehnoloogia, mis jälgib pidevalt teie süsteemi ja reguleerib selle põhjal pumba jõudlust. Reguleeritava kiirusega A-klassi pumbad tagavad, et pumba igapäevase töötamise saab alati seada kasutaja nõuete ja tingimuste kohaseks. See tähendab, et võite olla kindel, et pump töötab alati maksimaalse efektiivsusega.

Nõudlusele vastav sulatamine

Talvise kasutamise ajal eraldab õhksoojuspump energiat külmast välisõhust ja vabastab soojuse eluruumidesse. Välisõhu teatud tingimustes võib pumba kütterežiimis töötamise ajal õhkjahutusega soojusvahetil tekkida härmatis, mis vähendab küttejõudlust. Õhksoojuspumba sulatamine on hädavajalik süsteemi töökindluse tagamiseks. Sulatamine kulutab siiski alati energiat ja seda tuleb teha vaid siis kui vajalik ja nii kaua kui vaja.

Standardsetes süsteemides põhineb tüüpiline sulatustsükkel taimerfunktsioonil. Thermia välisseadme sulatamine on seevastu automaatne ja vajadusest olenev. Sulatamine lülitatakse sisse ainult vajaduse korral ja vajalikuks ajaks. See minimeerib energiatarbe, mis on vajalik süsteemi välisseadme jäävabana hoidmiseks. Tulemuseks on suurem aastaringne efektiivsus.

Küte

Kõige tavalisemad Euroopa küttesüsteemid on veepõhised, st vesi transpordib soojusenergia radiaatoritesse või vesipõrandaküttesüsteemidesse. Veepõhise jaotussüsteemi väljundtemperatuur on põrandakütte puhul tavaliselt 30–35 °C ja radiaatorite puhul 45–55 °C. Thermia soojuspumbad pakuvad väikese süsinikuheitega alternatiivi moodsate hoonete traditsioonilistele kateldele, olenemata sellest, kas tegemist on uusehitise või remondiobjektiga ja milline on küttesüsteemis nõutav temperatuur.

Basseini kütmine

Thermia Athena saab lihtsasti täiendada nii, et see saaks aasta ringi kütta teie basseini. Nii saate basseini nautida aasta ringi ja vähendada oluliselt selle kütmise kulusid.

Thermia Online

Rakendusprogrammi Thermia Online abil saab kontrollida küttesüsteemi nõuetekohast töötamist, vähendada puhkusel viibimise ajaks maja ruumitemperatuuri või saada sõnumeid, kui peaks ilmnema midagi ootamatut. Meie veebipõhine süsteem annab paigaldajate käsutusse kõikehõlmavad diagnostilised andmed, võimaldab neil kiiresti reageerida teavitustele või vaadata reaalajas andmeid süsteemi töötamise kohta.

Sisseehitatud onlainfunktsioon on aruka juhtimissüsteemi osa. Rakendusprogramm Thermia Online on saadaval nii Androidi kui iPhone’i jaoks.

Mudeli nimetusAthena 14 HAthena 18 HAthena 14 HCAthena 18 HC
Küttevõimsus min-max7,85-13,98 kW7,85-17,5 kW7,85-13,98 kW7,85-17,5 kW
Küttevõimsus 7C/35C10,8 kW12,85 kW10,8 kW12,85 kW
COP 7/35C5,095,095,095,09
SCOP (sesoonne soojustegur, külm kliima) 35C4,24,054,254,08
Maksimaalne küttevee temperatuur65C65C65C65C
Eestikeelne menüüJahJahJahJah
Toitepinge400 V400 V400 V400 V
Energiaklass küte (külm kliima)A+++A+++A+++A+++
Helirõhu tase 5 m välisseade32323232
Interneti kaudu juhtimine ja monitoorimineIntegreeritudIntegreeritudIntegreeritudIntegreeritud
Total 300L – siseosa 300l boileriga mõõtmed (laius x kõrgus x sügavus)598x704x1863 mm598x704x1863 mm598x704x1863 mm598x704x1863 mm
Total EQ – siseosa 180l boileriga ja 60l akupaagiga mõõtmed (laius x kõrgus x sügavus)598x704x1863 mm598x704x1863 mm598x704x1863 mm598x704x1863 mm
Total Compact – siseosa 180l boileriga mõõtmed (laius x kõrgus x sügavus)598x704x1453 mm598x704x1453 mm598x704x1453 mm598x704x1453 mm
Välisosa mõõtmed (laius x kõrgus x sügavus)14960x593x1045 mm14960x593x1045 mm14960x593x1045 mm14960x593x1045 mm
Siseseadme kaal (Total 300/Total EQ/Total Compact)123/147/96 Kg123/147/96 Kg123/147/96 Kg123/147/96 Kg
Välisseadme kaal176,5 Kg176,5 Kg188 Kg188 Kg
TootekataloogLae allaLae allaLae allaLae alla

Küsi pakkumist